background-image

Context Capture

3D reaalsusmudelid tavalistest fotodest
teevad otsustamise lihtsamaks!

Bentley Context Capture on tipptehnoloogial fotogramm-meetrialahendus, mis aitab kiirelt ja täpselt olemasolevaid objekte tekstuuriga kaetud 3D võrkmudeliteks, punktipilvedeks või ortofotodeks teisendada.  Tarkvara põhineb uuenduslikul arvutusmootoril, mis automatiseerib täielikult kujutiste analüüsi ning sidumispunktide ja kaamerate paiknemise leidmiseks vajaliku aerotriangulatsiooni.
Context Capture kuulub Reality Modeling tootegruppi ja hoolitseb uuringuandmete või teostusinfo kiire ja automaatse digitaliseerimise ning sobivaks infotooteks ümbertöötlemise eest.

Püsilitsentsimine Litsentsirent Võrgulitsentsimine Hooldusprogramm
Digitaalseid reaalsusmudeleid vajatakse, kui on vaja teada, mis tegelikult olemas on või oli.  Eriti olukordades, kus juurdepääs objektile on ajaliselt või ruumiliselt raskendatud.  Näiteks projekteerimine ilma olemasolevat modelleerimata on mõeldamatu. 
Reaalsusmudeleid kasutatakse näiteks mäenduses mahtude hindamisel, mahuliste detailplaneeringute ja visualiseeringute koostamisel, ehitiste BIM mudelite loomisel jne.

Reaalsusmudeli tootmine fotodest on lihtne, kiire ja odav. Mudeli saab eriti täpse, kui kasutada sisendina lisaks laserskaneeritud punktipilve. Mudelit saab lihtsasti salvestada kasutamiseks, veebis, BIM-tarkvarades ja visualiseerimisel elutruudede VR simulatsioonide tootmiseks.
Kasutajaliides on lihtsate töövoogu siduvate viisarditega, selge ja arusaadav ning kasutamine nõuab vaid piisava arvutusjõudluse olemasolu.

Lähtematerjalina kasutatavad fotod ei nõua mingit eelnevat eritöötlust. Sobivad isegi mobiiltelefoniga võetud fotod, mis täidavad kattuvuse tingimusi. Mõistagi sobib enamus levinud peegelkaameraid ja droonide erikaameraid.

Vaata kõrval olevat 3D mudelit, mida saad hiirega liigutades vaadat erinevate vaatenurkade alt. Tegemist on testiga, mille käigus koostati Lennusadama unikaalsest betoonehitisest kolmemõõtmeline mudel, kasutades 250 droonifotot.

Context Capture on skaleeritav erinevate vajaduste kohaselt.  Tooted, mis Context Capture brandi alla kuuluvad on
  • Context Capture Mobile app koos pilveteenustega mobiilse hooldusmeeskonna või inspektori tarvis
  • Contect Capture Desktop väga erinva suunitlustega keskmise suurusega projektide jaoks
  • Contect Capture Center suurte, terveid linnu hõlmavate modelleerimisprojektide jaoks
  • Context Capture Console skaleeritava pilvearvutuse jaoks
  • ProjectWise Context Share pilveteenus fotode, mudelite ja punktipilvede jagamiseks
  • Context Capture Editor raster mudelite parandamiseks ning muutmiseks, Microstation platvormil
  • Acute 3D Viewer mudelite analüüsiks